Odkazy

Svet paradajok je obrovský a nádherný, pre mnohých sa stal miestom vlastnej výživy, zdravia, bádania, poznávania, relaxu a radosti. Komunita pestovateľov týchto rajských plodov je asi najväčším prirodzeným ľudským spoločenstvom na svete. Cez korene našich rastlín vytvárame silnú sieť vzájomnosti. Smerujeme do raja a dovtedy je kontakt s prírodou tu na Zemi tým najdôležitejším, čo máme spoločné.

paradajky Sme paradajky

Nižšie uvádzam index priateľov - pestovateľov, ktorí ma inšpirovali pri písaní a potešili svojim umením v pestovaní paradajok. Nech sú odkazy na ich skvelé weby poďakovaním:

Growing a Greener World - šou verejnoprávnej TV s ocenením Emmy, prezentuje ekologické záhradníctvo, zelený život a udržateľné hospodárenie na pôde. Jednotlivé epizódy sú zamerané na inšpiratívnych ľudí, ktorí pozitívne vplývajú na planétu záhradníčením. Zdieľa informácie od domácich majstrov, ktoré môžeme všetci využiť doma.

Sprievodca pestovaním paradajok marglobe - dobré rady pre pestovateľov organických paradajok ponúka Heirloom-organics.com - Vyhýbajte sa výsadbe paradajok v blízkosti kapusty, kelu, chrenu, brokolice, repy, rutabegy, rukoly, žeruchy, reďkovky, horčice, kalerábu, karfiolu alebo iných členov čeľade Brassicaceae. Tiež držte paradajky ďalej od kukurice, zemiakov a feniklovej byliny.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako vytvoriť nové odrody paradajok

Noire de Crimeé paradajky

Býčie srdce paradajky